Jak vybrat vhodné barvy pro zvířecí samolepky

Zvířecí samolepky patří mezi nejoblíbenější mezi mnoha milovníky bytového designu. Díky široké paletě barev a množství zvířat v podobě nálepek na stěnu se není čemu divit. Jenže při výběru krásné samolepky můžete narazit – především při po jejím nalepení. A to bývá už pozdě.

Samolepky zvířat – tipy a rady

Jak vybrat vhodné barvy, aby nalepené zvíře nevypadalo jako bubák či duch? TO vám poradím právě dnes:) Už jsem s tím prošla. Podívejte se na našeho tygra – šedivý na světlém pozadí. Nedělá to rozhodně dobrotu – vypadá jako průsvitný duch. A my chceme opravdově vypadajícího tygra. Jak toho docílit?

U zvířecích motivů, které mají oči (jinak by zvířátka „bloudila a narážela“ do zdí) je nutné, aby samolepka byla velmi kontrastní. Volte co nejvýraznější rozdíl v barvách – na světlou zeď patří vždy tmavý motiv. Platí to samozřejmě i opačně. U dekorativních samolepek můžete dobře kombinovat tmavé a světlé barvy – a výsledek bude stát za to.

Nemusíte volit jen tradiční kontrastní kombinaci bílou-černou. I u barev lze vybrat výrazný kontrastní odstín – s tím vám může pomoci článek s tipy na rychlý výběr samolepek. Pro našeho samolepicího tygra bychom zvolili pro světlý podklad například tmavě oranžovou. U světlejších barev bychom měli na zdi bubáka a ne dospělého tygra.

Přijatelný kontrast jsme použili v tipu na motiv bostonského teriéra. Tmavší nátěr zdi jsme doplnili černou. Záměrně píšeme „přijatelný“, protože s výběrem nejsme sami 100 % spokojeni. Zde by se hodila například bílá, protože podklad je poměrně tmavý.

Víte, která barva by byla v tomto případě nejhorší? Bledě modrá. To by nás náš teriérek budil v noci hrůzou… A není se čemu divit:) Takže už víte, jak vybírat barvy pro samolepky s motivy zvířat?

Prohlédněte si všechny samolepky se zvířaty >>

Ondřej Martinek

Milovník bytového designu, nadšenec do zvelebování svého domova a specialista na nástěnné dekorace. Oblíbil si především abstraktní a přírodní motivy, které lepí všude, kde může.

Žádné komentáře

Přidejte komentář