Tip: Samolepka na zeď žába

Kam se nám bude hodit pěkná žabička coby samolepka na zeď? Je vhodná do koupelny, obývacího pokoje, nebo dokonce do dětského pokoje? Uvidíme…

Obligátní otázka – kam s ní?

Žáby jsou vždy spojované s vlhkem, případně vodním prostředím. Základní umístění motivu je tedy v koupelně – zde ale pozor na vlhkost (ach ten paradox), který by jí mohl ublížit. Lepidla na rubové straně samolepky na zdi nejsou stavěná na dlouhodobé vystavení páře či vlhkosti.

Takže čistě do koupelny bychom ji nedávali. Ale ke vstupu ano – nebo například na záchod. Zde nehrozí tak silný účinek vlhkosti, takže životnost nálepky by měla být násobně delší.

Stejně jako na naší fotce, bych samolepku na zeď žába umístil jako dominantní prvek celého interiéru. Například do obývacího pokoje, popřípadě do pracovny. Pokud byste měli v místnosti jen jednou nástěnnou dekoraci, vůbec bychom se nebáli největší velikosti 120×164 centimetrů.

Především bychom ale zapracovali na barevné sladěnosti s ostatními dekorativními prvky. O tom si ale řekneme v další části článku.

Barvy jaké?

Pokud opomineme exotické (velmi jedovaté) žabičky z Amazonie, které jsou rudé a modré, klasickou bude vždy zelená, případně šedivá. Inspirujte se v těchto základních přírodních barvách a zakomponujte je do svého interiéru.

Zelená žabička se bude dobře vyjímat v pokoji, kde je více zelených rostlin. Žabce tím i uděláte radost – bude ve „svém“ přirozeném prostředí. O to větší radost vám bude dělat, když bude strnule „lézt“ po zdi.

Jaký význam má žába?

Žáby na prameni nejsou sice vnímané jako pozitivní, ale jiné zdroje ukazují na jejich moudrost. Mnohé jim i přičítají i schopnost číst budoucnost – nebo alespoň předpovídat nejbližší počasí (to je také budoucnost, leč velmi blízká). Žabomyší války byly vždy vrcholem malicherností, ale zkuste dát na zeď samolepku žáby a myši – copak se stane?

Co na ni říkáte?

Jak to vidíte vy? Máte další tipy na umístění naší jednoduché žabičky? Kde ve svém bytě byste ji nechaly lézt? A měli byste ji hlavou dolů nebo nahoru? Dali byste ji do pokoje svého dítěte? Napište nám do komentářů🙂

Prohlédněte si další samolepky na zeď s motivem žáby >>

velkesamolepky-cz-zaba-580-390-3-white-orange

Ondřej Martinek

Milovník bytového designu, nadšenec do zvelebování svého domova a specialista na nástěnné dekorace. Oblíbil si především abstraktní a přírodní motivy, které lepí všude, kde může.

2 komentáře

Přidejte komentář

Pošlete nový komentář