Nejenom venku může strom růst :)

Blíží se nám kalendářní podzim – pro mnohé tím začíná období melancholie a špatné nálady. Ovšem naprosto zbytečně. Podzim je krásné období plné barevných inspirací.

Vezměte si například takový obyčejný listnatý strom. Jeho zelené listy se pomalu začnou zbarvovat do tmavě zelené, žluté, hnědé a červené barvy. Které jiné roční období vám nabídne takovou různobarevnost? A přesně tyto barvy (a nejenom ty) se hodí pro motiv stromu, který jsme vám si pro vás připravili jako tip na samolepku 😉

Barvy přirozené nebo výrazné?

U přírodních motivů je dobré držet se jejich reálných barev. Jsou to barvy, které nikdy „nevyjdou z módy“ a navíc budou vždy na pohled příjemné.

Ovšem tento strom potěší také příznivce výrazných barev – jedná se totiž o poměrně abstraktní motiv, kterému nápaditá barevnost rozhodně sluší. Jenom dbejte na vhodnou kombinaci s barvou interiéru, abyste nakonec nezjistili, že bydlíte v cirkusovém stanu 🙂

Kam se stromem?

Samolepku se stromem můžete dát téměř kamkoliv – hodí se na chodbu, do obývacího pokoje, ložnice nebo třeba jídelny. Jinými slovy kamkoliv, kam chcete vnést kousek přírody (ač abstraktní).

Ovšem jeho kapičkovité listy jsou poměrně nápadné (mně osobně připomínají paví péra) a ze stromu se stane dominanta pokoje, kde bude umístěn. Takže ještě před tím, než si strom nalepíte do svého pokoje, zvažte, jestli v něm doposud nehraje prim nábytek s hranatými tvary – oblé a hranaté prvky se k sobě prostě nehodí!

Až budete strom lepit na zeď, myslete na to, aby kmen lícoval s podlahou. Budete tak mít pocit, že vám vyrůstá z podlahy. Je to sice detail, ale věřte, že to celé místnosti dodá energii 😉

A když už jsem u těch rad, doporučila bych vám volit střednívelkou samolepku. Samozřejmě záleží na prostoru, kam chcete strom „zasadit“.  Pamatujte na to, že každý strom potřebuje dostatek místa. Teprve pak správně vynikne a přinese do vašeho interiéru pohodu a správnou atmosféru.

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář