Rozhovor s designerkou Míšou nejenom o samolepkách

Dneska jsme si pro vás připravili rozhovor s naši kolegyní Míšou. Dozvíte se, proč se z ní stala bytová designerka, prozradí, proč má ráda samolepky na zeď, a taky vám poradí, jak vyzrát na váš interiér 🙂

Míšo, začali bychom asi s nejzákladnější otázkou – proč sis vybrala zrovna bytový design?

Věřil bys, že se mě na to už dlouho nikdo nezeptal? (smích) Už jako malá holka jsem měla poměrně jasno, jak má můj pokoj vypadat. A postupem času, jsem svůj obzor rozšířila a začala svým rodičům radit, jak má vypadat interiér celého bytu. Naštěstí měli pochopení a dělali přesně to, co jsem jim řekla (smích). A nějak mi to zůstalo až do dospělosti.

Takže už od mala jsi měla jasno, co chceš dělat?

Ani náhodou, chtěla jsem být zpěvačka – a bylo mi úplně jedno, že neumím zpívat. Pak následovala herečka, módní návrhářka a asi tisíc dalších povolání, které jsem chtěla dělat. Asi jediné, co jsem být nechtěla, byla modelka. Jako malá jsem ani nevěděla, že něco takového jako bytový design existuje. Musela jsem k tomu dorůst.

Ty máš ráda minimalismus, ale přiznejme si, mnoho domácností minimalismus neuznává. Jak bojuješ s těmito rozdílnými styly?

Hodně se o tom se svými klienty bavím – nechci pro ně interiér, který se líbí mně, chci pro ně domov, kde se cítí dobře a spokojeně. Většinou najdeme rozumný kompromis, ale jsou i tací, se kterými se prostě nedohodnu.

Existuje něco, co tě na tvé práci děsí?

Kromě překombinovaných interiérů plných tvarů, barev a lapačů prachu? (smích) Ne, asi jsem ještě nenarazila na nic, s čím bych se nějak nepoprala. Takže mě ještě nic vyloženě nevyděsilo.

Z pohledu profesionála, v čem jsou podle tebe dobré samolepky na zeď?

Já myslím, že jsou geniální – taková drobnost a změní to celý interiér. Mnoha lidem se jejich domov brzo „okouká“ a řeší nový nábytek, barvu zdí, výměnu dekorací,… ale vše z toho mi přijde hrozně komplikované. Já mám ráda jednoduchost – koupím si samolepku na zeď a nalepím. Během chvilky máte vytouženou změnu. A to mě prostě baví.

Máš doma nějakou samolepku?

Jistě. Jedna velká zdobí ložnici a pak mám ještě malé v obývacím pokoji. Sháním ještě jednu do kuchyně, ale ta už je moc specifická a možná si ji nechám vyrobit na přání.

A prozradíš nám, jaká to má být?

Ne. Nejdřív musí viset u mě v kuchyni.

A řekneš nám alespoň, jaké samolepky se do kuchyně hodí?

To už bych mohla… Motivy jídla a nápojů patří mězi klasiku. Ale vesměs si můžete vybrat jakýkoliv motiv, který vám padne do oka.

Míšo, děkujeme ti za rozhovor.

Já taky děkuju.

Ondřej Martinek

Milovník bytového designu, nadšenec do zvelebování svého domova a specialista na nástěnné dekorace. Oblíbil si především abstraktní a přírodní motivy, které lepí všude, kde může.

Žádné komentáře

Přidejte komentář