Podzim je tu, buďtě in v barvách drahých kamenů

Barvu roku (respektive barvy roku), které každoročně vyhlašuje firma Pantone Colour Institute, už nějaký ten čas známe. Pro připomenutí to je pudrově růžová a světle modrá.

Už na jaře byly tyto barvy – a hlavně jejich kombinace – dominantou v kolekcích všech významných módních značek. Každopádně jaro je už za námi a s ním z mola „odešly“ i barvy roku. Chcete vědět, jaké barvy si pro podzim 2016 světoznámí návrháři pro svoje kousky vybrali? V tom případě čtěte dál a inspirujte se, protože tyto barvy nevévodí jenom molům, zaručeně budou slušet i vašemu interiéru.

Jaké barvy se nosí na módních molech?

Podzim s sebou každoročně přináší melancholické nálady, které se odrážejí v použitých barvách jako je černá, šedá nebo tmavě modrá. Ovšem pokud chcete, aby se váš interiér rozzářil, použijte barvy drahých kamenů. Například v kolekci Chanel vevodila granátově červená, safírová, rubínová, ametistová a citrínová barva. Modelkám na molu tyto barvy náramně slušely a stejně tak budou seknout vašemu interiéru. 😉

Kombinovat nebo nekombinovat?

Já osobně bych se na velkých plochách spíše držela neutrálnějších barev, které vás hned tak neomrzí a daleko lépe se kombinují s barvami výraznými – což granátově červená, safírová, rubínová, ametistová a citrínová barva rozhodně jsou – které se výborně hodí jako barva doplňků. Navíc, když tyto barvy dáte dohromady s výše zmíněnou černou, šedou nebo tmavě modrou, vznikne vám velice elegantní a nadčasová kombinace 🙂

Kromě kombinace barev můžete svůj interiér „obléci“ do jedné – jako to například udělala značka Gucci. Zdůrazníte tak maximální efekt barvy.

A kam s barvami drahých kamenů?

Tyto barvy jsou velice výrazné, proto bych je nedoporučovala používat v pokojích, kde odpočíváte (například ložnici nebo dětského pokoje). Naopak slušet budou vašemu obývacímu pokoji, kuchyni nebo chodby.

Tohle byly barvy, které okouzlily světoznámé módní návrháře. A co vy? Také vám padly do oka, nebo se raději budete držet neutrální klasiky?

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář