Oslavte den tance pohybem… a třeba i na zdi

Pro někoho to bude možná novinka, jiné to nepřekvapí, ale 29. duben (jeden den před tolik oblíbenými čarodějnicemi) se slaví mezinárodní den tance.

Upřímně si myslím, že je dobře, že se nejprve tančí a následující se upaluje – kdyby to totiž bylo obráceně (nejprve upalování čarodějnic a den na to by se tančilo), nemusely by se mnohé dámy toho mezinárodního dne tance vůbec dožít, což by byla veliká škoda 😀

Ale teď zpátky k tanci – kdo z nás si nerad zatrsá na svoji oblíbenou hudbu? A je úplně jedno, jestli se jedná o pop music, hip hop, rock ‚n‘ roll nebo jakýkoliv jiný hudební žánr, 29. dubna se všechny rozdíly se stírají, protože se prostě tančí.

Tanec, neboli pohyb za doprovodu hudby, chcete-li, se považuje za druh projevu, kterým lidé vyjadřují nejenom své pocity a záliby, ale také jím stvárňují uměmí. A nemusí být vyloženě řeč o baletu nebo scénickým tanci, což jsou nejčastější druhy tance, které jsou označovany přívlastkem umělecký.

Vezměte si například (poslední dobou tolik oblíbený) tanec zvaný pole dance – tanec u tyče. Pro mnohé je to vulgární pohyb vhodný jenom pro striptérky v nočních klubech, jiní se snaží tuto disciplínu zařadit mezi sporty Letníh olympijschých her. Ať patříte na jednu, či druhou stranu, faktem zůstává, že pole dance je velice náročný tanec, na který je doslova radost pohledět (pokud se umí 🙂 ).

A když už jsme u toho lascivního tance…

Existuje mnoho tanečních pohybů (viděných zejména u dívek v klubech nebo na diskotékách), které jsou poměrně vulgární, přesto jsou takto tančící dívky považovány za sexy tanečnice.

A vzhledem k tomu, že poslední dobou byly moje tipy na dekorace zaměřené zejména na dětské samolepky nebo „neutrální“ samolepky do obývacích pokojů (a tím „neutrální“ myslím vhodne tam, kde vládne ženská ruka), rozhodla jsem se dát pár tipů na zajímavé samolepky také pánům 🙂

Takže pánové, když je ten mezinárodní den tance

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář