Zařizujete pokoj pro své ratolesti? V tom případě tu pro vás máme pár nápadů ;)

Zařizování dětského pokoje se nevyhne žádný rodič… a přiznejme si, není to zrovna nejlehčí úkol. Děti jsou hravé, ale zároveň se v pokoji učí a odpočívají. A na rodičích je, aby jim vytvořili nejlepší možné prostředí pro všechny tyto činnosti :).

A abych vás v tom nenechala samotné, připravila jsme si pro vás pár rad, které vám snad pomohou tento úkol lépe zvládnout.

Barvičky jsou základ

V dětském pokoji si děti hrají (pokud nemáte samostatnou hernu), spí, ale také se učí (a to nemluvím pouze o dětech školou povinných). A pro každou tuto činnost se hodí jiná barva, což je komplikace, která se dá poměrně dobře využít :).

Dětský pokoj si barvami rozdělte na 3 zóny (počítáme se zónou na hraní, učení a spánek – ale přizpůsobit si to můžete podle vlastních možností). Vymezíte tak v pokoji svému dítěti prostor na jeho činnosti a zároveň ho správně zvolenými barvami můžete motivovat a podporovat jeho vývoj.

Nezařizujete pokoj pro sebe, ale pro dítě

Děti mají velikou fantazii, kterou můžete podpořit, když budete pokoj zařizovat s nimi. Je to jejich pokoj… jejich království, ve kterém se musí cítit dobře :). Mnoho rodičů zařizuje dětský pokoj podle toho, jak si myslí, že by se to dětem mohlo líbit. Ale dětí se na názor nezeptá. Neopakujte stejné chyby jako rodiče před vámi a zapojte své ratolesti. Myslím, že budete mile překvapeni a zaručeně vás to s dětmi ještě více stmelí.

Nezapomeňte na doplňky

Vzhledem k tomu, že v jednom pokoji budou děti dělat mnoho různorodých činností, doporučila bych vám držet se dál od výrazně sytých barev. Bavy sice dětskou mysl rozvíjí, ale nezapomínejte, že všeho moc škodí. Výrazné barvičky můžete použít na doplňcích – například barevný lustr, polštářky v dívčím pokoji nebo výrazné dekorace na zdi. Možností máte nespočet :).

A malá rada na závěr

Na trhu není problém sehnat barvy na zeď, které jsou lehce omyvatelné. Tyto barvy se vám budou hodit, pokud máte kteativní ratolest, která ráda na zdi kreslí. Tuto kreativitu můžete snadno využít ve svůj prospěch – pořiďte svému prckovi do pokojíčku zajímavé samolepky na zeď, které budou sloužit jako taková velká omalovánka. Vaše dítě se zabaví, bude rozvíjet fantazii a až skončí, zeď se lehce omyje a může vymalovávat znovu a úplně jinak :).

Věřte mi, pokud se budete držet těmito radami, všichni budou spokojeni… je to vyzkoušené ;).

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář