Jak najít samolepku na zeď do obývacího pokoje?

Obývací pokoj bývá středobodem našeho domova. Zde se všichni potkáváme, společně trávíme odpočinek, zde i nejvíce komunikujeme se zbytkem rodiny. A také sem bereme své návštěvy. Bez krásného obývacího pokoje si ani neumíme představit život.

Pro mnohé z nás je nejdůležitějším pokojem. Jak si zkrášlit náš „obývák“, abychom zde měli dostatek prostoru pro nás i návštěvy a zároveň nevypadal chudě a bez ozdob?

Minimalistická bytová dekorace na dosah ruky

Poradili bychom vám samolepku na zeď – a to z několika důvodů:

  • nezabírá žádné místo,
  • můžete ji bez obav měnit,
  • má dlouhou životnost,
  • existuje tisíce motivů na výběr.

Jenže jak vybrat tu nejkrásnější nálepku na zeď, která vám (i návštěvám) bude dělat radost po dlouhé roky? Přesně pro tyto případy jsme připravili dnešní návod🙂 Pohodlně se usaďte… ZAČÍNÁME:)

Výběr samolepky na stěnu

Postup, jak vybrat krásnou samolepku, není jednoduchý – musíme brát v potaz styl dané místnosti, její způsob využívání, barevnost, vaše oblíbené koníčky, popřípadě motivy.

Začneme tedy od začátku – styl místnosti. Nesnažte se kombinovat velké množství dekoračních prvků – méně je vždy více. Volte tedy méně dekorací (nemusí to být jen samolepky), ale musí spolu designově „souznět“. Musí k sobě ladit a skvěle podtrhovat atmosféru dané místnosti.

TIP redakce: nesnažte se kombinovat ostré a oblé tvary – málokdy se vám podaří je zkombinovat, aby vypadaly krásně. Volte vždy jen jeden z nich pro celý pokoj.

K čemu obývací pokoj slouží

Smyslem obývacího pokoje je odpočinek a komunikace – nepřerušujte ji nepřehlédnutelnými dekoracemi. Volte méně nápadné motivy, které umístíte například nad gauč.

Doporučujeme vám nedávat samolepku či jiné dekorace do okolí televize (která je mnohdy středobodem obývacího pokoje). Rušily byste své sledování televizních pořadů. Nevěnovaly byste jim plnou pozornost.

Barvy jsou klíčové

Ohledně barev bychom vám doporučili tři články o barvách, které jsme v minulosti připravili – najdete zde barevný kruh ukazující příbuzné barvy, které můžete kombinovat, dále vliv jednotlivých barev na naši psychiku a nakonec módní barvy pro léto 2014 – i z těch se můžete inspirovat, byť článek můžete číst i v jiných ročních obdobích (i letech).

Nakonec máme motiv. Jeho výběr bude zdánlivě nejjednodušší. Jaké jsou vaše koníčky? Máte své oblíbené hobby? Je to cestování? Nakupování? Móda? Automobily? Filmy? Je to až s podivem, ale snad většinu koníčků má jeden e-shop zpracované v podobě samolepek na zeď. Mrněte se na VelkeSamolepky.cz a vyberte si zde z výběru většího jak 1 300 motivů.

A teď už máme pro vás konkrétní motivy, které vám pomohou si vybrat vhodné barvy, kombinace stylů i celé samolepky do obývacího pokoje.

VelkeSamolepky.cz - Pariz 007

VelkeSamolepky.cz - Svet 004

VelkeSamolepky.cz - Potapec 002

VelkeSamolepky.cz - Zena 027

VelkeSamolepky.cz - Zena 031

VelkeSamolepky.cz - Zena 045

Prohlédněte si další samolepky vhodné do obývacího pokoje >>

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář