Samolepky a kuchyně… jde tato kombinace vůbec k sobě?

Když jsem si prohlížela články, které jsem poslední dobou psala, zjistila jsem, že téměř všude se zmiňuju o tom, že samolepky se dají nalepit do obývaku, dětského pokoje (ať už dívčího nebo chlapeckého), ložnice nebo na chodbu. Ale zapomněla jsem na jednu důležitou místnost – pro někoho je to dokonce místnost nejdůležitější – kuchyni!

Takže jak to vlastně je – hodí se samolepka na zeď do kuchyně? Odpověď je dednoznačně ANO! Vždyť kuchyně místnost jako všechny ostatní, tak proč by se nemohla dozdobit parádními interiérovými dekoracemi – například pěknou samolepkou 🙂

Každopádně je pravda, že do kuchyně nemůžete nalepit jen tak něco (vlastně můžete – je to vaše kuchyně, váš interiér a váš vkus, takže se to musí líbit hlavně vám). Jsou určitá „pravidla“, která by vám s výběrem té správné samolepky měla pomoci.

1. Zvolte správný motiv

Kuchyně je místnost, která je spojená s jídlem, takže i motiv samolepky by měl mít blízko k jídlu – můžete mít vyobrazenou konkrétní pochutinu (například jahůdku, třešně nebo hroznové víno) nebo osvěžující nápoj – záleží jenom na tom, co máte rádi 😀

Kdyby se vám potraviny na zdi moc nezamlouvaly, může zvolit nějakou rostlinu – to jsou taky vhodné motivy.

O něco jednodušší pak budete mít výběr, pokud máte kuchyni spojenou s jídelnou nebo obývacím pokoji. To si pak můžete dovolit i jíné motivy – například tyto:

Pokud máte kuchyni spojenou s jídelnou, bude tento lustr v interiéru vypadat velice luxusně.

Ptáčci se zase hodí do kuchyní, které jsou spojené s obývacím pokojem.

2. I na barvě záleží

Barva samolepky je velice důležitá. Samolepka totiž většinou bývá nejdominantnější prvek v místnosti a každý si ji hned všimne, takže by asi nebylo vhodné, aby to působilo jako nevkusná pěst na oko 🙂

Pravidlo je jasné: méně znamená více – takže se držte barev, které už v kuchyni máte (ať už to bude dominantní nebo doplňková barva) a k ní zvolte samolepku v této barvě, nebo v jejím kontrastu. Čím větší kontrast zvolíte, tím lépe.

Chybu samozřejmě neuděláte ani černou samolepkou – je to taková stálice, která bude vždycky IN a hodí se všude 😀

Takže to byla kuchyně, kterou jsem doposud maličko opomíjela. Každopádně věřím, že vy jste na ni nezapomněli 🙂

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář