Jaro je tu – pryč se šedí!

Zvolejte hurá, zima je za námi. Nebo alespoň já jsem z prvních jarních paprsků slunce velice nadšená 🙂 A nejásám jenom kvůli teplu, které nás poslední dny doprovází, jde mi hlavně o barvy, které nás obklopí.

Smutnou šeď postupně nahradí zářivé odstíny zelené. A právě tato svěží zelená (pro někoho možná zeleno-žlutá) je podle americké společnosti Pantone barva, která symbolizuje rok 2017.

Greenery – což je originální název letošní barvičky a znamená „zeleň“ – je barva, která je symbolem nových začátků. Vždyť v nás evokuje první jarní dny, kdy všechno kolem nás rozkvétá a nutí nás se zhluboka nadechnout a užít si ten čerství vzduch. Vzpomeňte si, jak svěže se cítíte, když se jdete projít do lesa. A právě tento pocit v nás tato zelená barvička má vzbuzovat. Společnost Pantone chtěla touto volbou v společnosti dodat oprimismus a naději.

Co se zelenou?

Zelená je barva, která se hodí opravdu všude. Sluší ji to v obývacím pokoji, v jídleně, v kuchyni, na chodbě i v dětském pokoji nebo ložnici – je to svěží barva, která vás „donutí“ zastavit se a načerpat novou sílu a energii.

Ovšem to, že pro letošní rok byla zvolena Greenery, neznamená, že ihnet musíte celý svůj interiér zahalit do zelené. Naopak. Úkolem tohoto osdtínu je barvy spojovat. Takže pokud chcete být „IN“, pořiďte si do interiéru pár kouseků – například polštářky, rámečky na fotky nebo samolepku na zeď v tomto krásném odstínu.

A pokud chcete zelenou na své zdi podpořit, dopuročuji vám pořídit si samolepku s přírodními motivy – vnesete tak do své domácnosti nejenom přírodní barvu, ale také kus přírody 🙂

S jakou barvou Greenery kombinovat?

Greenery je čistě přírodní barva, která je zároveň považovaná za neutrální odstnín, ke ketrému ladí snad všechny ostatní odstíny – od jemných pastelových přes metalické až po ty syté.

Všude kolem zelená

Už loni na podzim zařadily tuto ostře zelenou do svých kolekcí věhlasné módní domy Pucci, Kenzo, Balenciaga nebo Michael Kors. Takže kromě zeleného interiéru si můžete pořídit například slušivou kabelku, která vám určitě také udělá radost 🙂

A kdybyste chtěli vědět, jaké barvy se v minulých letech staly barvami roku, tady jsou:

Zdroj barev: https://www.pantone.com/color-of-the-year-2017

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář