Jaké motivy samolepek se hodí do moderní kuchyně?

Srdce domácnosti? Jednoznačně kuchyně! Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Když se dobře najíte, je svět hned o něco krásnější a optimističtější. A kde se vaří lépe, než v kuchyni vašich snů?

Samolepicí dekorace v kuchyni – okrasa nebo zlo?

Do parádních kuchyní rozhodně dekorace patří a na první pohled existuje nepřeberné množství drobností, které doladí vaši kuchyni do posledního detailu. Ovšem na druhý pohled je to horší. Kuchyně jsou poměrně zákeřné místnosti, ve kterých se hromadí nejenom vůně z pokrmů, ale také vlhkost a mastnota z vaření. Takže je dobré zamyslet se nad každou dekorací, zda tyto „tvrdé“ podmínky zvládne.

Tak tohle je zlo všech zel…

Naprosto nevhodným prvkem do kuchyní jsou obrazy – bohužel se tam objevují poměrně často. Kuchyňské výpary mohou nejenom poškodit samotný obraz, ale mastný prach (vzniká, když se poletující prach smísí s mastnými výpary z vaření) se usazuje i na rámu. A všechny hospodyňky jistě vědí, že ho jen tak dolů nedají.

I zdi mohou být krásné

Zdi vaší kuchyně si ale také zaslouží být ozdobené – hlavně pokud k tomu máte prostor. Jednou z možností je použití vhodné samolepky. Rozhodně žádoucí jsou motivy znázorňující jídlo, nápoje nebo rostliny. Jinými slovy vše, co je nějak spojené s vařením a stolováním.

Naopak vyhnout byste se měli například dravým zvířatům. Na e-shopu VelkéSamolepky.cz (konkrétně v podsekci se samolepkami do kuchyně) najdete výběr samolepek, které se do kuchyně (případně jídelny) nejvíce hodí. Což vám dost usnadní hledání.

„Jen červená to může být…“

Ano, červená je ideální barva do kuchyní a jídelen. Jedná se sice primárně o barvu vášně, ale zároveň výrazně podporuje chuť k jídlu. Ovšem to neznamená, že musíte hned přemalovat všechny kuchyňské zdi na červeno. Dejte vyniknout červeným samolepkám, se kterými je dobré sladit i ostatní dekorace, aby se udržela barevná celistvost. Samolepky doladí váš interiér a vaši strávníci nepříjdou o chuť.

Pokud ale máte vymalovanou kuchyni pestrými barvami, červenou samolepku dobře zvažte. Výborně se hodí například k zelené, ale kombinovat ji s fialovou není nejlepší nápad. U pestrobarevných kuchyní se barevností samolepek držte spíše neutrálních barev (černá, bílá) nebo ji zvolte podle barvy doplňků, které v kuchyni máte – tím nikdy nic nezkazíte.

velkesamolepky-cz-do-kuchyne-468-282-1-white-pink

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář