Jak jsem lepila samolepku já – díl třetí

Máme tu třetí – a zároveň poslední – díl mého návodu, jak nalepit samolepku na zeď. Pokud jste si ještě nepřečetli předchozí díly, je teď nejvyšší čas to udělat 🙂

Posledně jsme skončili půlhodinovou pauzou mezi jednotlivými kroky. Výrobce totiž doporučuje, aby se samolepka nechala na zdi cca 30 minut, než se přenášecí fólie odtrhne. Díky této pauze se prý zajistí lepší přilnutí. Nevím přesně, jak to funguje, ale radeji jsem poslechla a přidala ještě 15 minut… pro jistotu.

Po té přibližné půlhodince můžete fólii strhnout. Nejlepší je strhávat ji shora diagonálně (od rohu k protilehlému rohu). Nezapomínejte ale, že fólie není náplast, kterou musíte strhnout rychle – i tady se opatrnost a pečlivost vyplatí. Může se totiž stát, že na fólii zůstane kousek samolepky (v takovém případě ten kousek opět přitlačte na zeď), když budete strhávat rychle, můžete si samolepku poškodit, což asi nechcete.

Pokud se při odtrhování fólie nevyskytly žádné problémy, máte hotovo. Vlastně skoro hotovo, protože vám zbývá vizuální kontrola. Zkontrolujte si, že vám samolepka všude drží a že v ní nejsou žádné bublinky. Pokud nějaké naleznete, stačí je jednoduše propíchnout špendlíkem.

A teď už máte úplně hotovo. Nalepit samolepku není opravdu nic těžkého – samozřejmně čím hladší máte povrch, tím snadnější je nalepování (takže u štukovaných zdí se asi trochu zapotíte, proto na takové zdi raději nic nelepte) – a zvládne to opravdu každý. A pokud budete pracovat precizně, nevzniknou vám ani téměř žádné bublinky. Já tak precizní nebyla, takže jsem asi dvacet munut seděla u samolepky a propichovala bublinky.

A to je celý postup mého nalepování. A i když to není úplně dokonalé (trochu mi ujela ruka, takže se Marylin naklání o pár stupňů doprava), jsem na svoji práci hrdá… a vlastně to byla i zábava 🙂

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář