Inspirace pro domácnost – barvy pro jaro/léto 2015

Jaké barvy jsou „módní“ pro nadcházející letní sezónu? Kterým barvám bychom se měli vyhnout a které do svého prostředí zahrnout? Můžete se jimi inspirovat nejenom v oblékání, ale i v domácí výzdobě. Mnohé trendy (ženy to nepřekvapí) se vrací ve vlnách a neustále se opakují.

Takže to, co je „módní a IN“ v jednom roce, bude zpět pravděpodobně za pár let. Znovu a znovu. Tímto článkem navazujeme na naši sérii „barevných trendů“ (měli jsme zde už PODZIM / ZIMA 2014 a JARO/LÉTO 2014). Jaké trendy máme tentokrát pro vás?

Jako obvykle se velké módní domy inspirují u těch nejslavnějších – jako prubířský kámen je zde Chanel a její Karl Lagerfeld.

Velkou inspirací nadcházející sezóny jsou zlatá 60. léta. Takže si užjeme výrazné barvy, oranžovou, růovou, odstíny fialové – a k tomu nezapomeňte přidat všechny pastelové odstíny.

Letošek nikdo nepřehlédne – barvy 2015

Své využití najdou v této slunečné sezóně netradiční odstíny jako kanárkově žlutá, broskvově růživá, limetkově zelená či transedentně fuchsiovou. Takové vzory budou vládnout módním molům a mnohdy i městům po celém světě.

Klíčové tedy budou pastelové barvy – ty můžete využít také při výzdobě domácnosti. Ale zde vám doporučujeme vybírat s klidnou hlavou a nesnažit se je moc kombinovat. Na éterických šatech s množstvím vzorů a barev není nic špatného, když slečně sluší.

Pastelky velí světu

Ale byty a domy nebývají tak „parádnické“. Vybírejte tedy spíše jednotlivé odstíny, kterými oživíte dané místnosti – obývací/dětský pokoj, ložnici, chodbu nebo i kuchyni.

Abychom vám poradili i jednu známou barevnou kombinaci, která bude kromě těch pastelových také v módě. A přesně jsme ji popsali v článku o nejprodávanějších samolepkách na stěnu u e-shopu VelkeSamolepky.cz. Je to černá a bílá. Nesmrtelná kombinace, která se hodí kamkoliv. Bílá stěna a černý motiv? Černá stěna a bílá samolepka? Ani s jednou z variant si škodu neuděláte.

Světová inspirace?

Jak to máte vy s módními trendy? Ignorujete je a vybíráte barvy pro oblečení i domácí výzdobu dle svého vkusu, nebo se rádi necháváte unášet na světových módních trendech? Napište nám do komentářů.

Prohlédněte si všechny módní samolepky na zeď >>

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář