Ideální dárek pro každou ženu – samolepky s květinami, které neuvadnou

Už od nepaměti spojujeme květiny s krásou, něhou, přátelstvím a hlavně s láskou. Dokáží překrásně provonět pokoj a vnesou do něj kousek přírody. Navíc udělají radost každé ženě. Bohužel jejich nevýhodou je, že dlouho nevydrží.

Květinové samolepky na zeď oproti opravdovým květinám vydrží velice dlouho (dokud se vám na zdi budou líbit), potěší vás a nemusíte se u nich obávat alergické reakce z pylu.

Jakou samolepicí květinu darovat?

Pokud se rozhodnete pro květinový motiv, mějte na paměti, že každá květina má nějaký význam. Je to stejné jako u živých květin. Růže vyznává lásku, gerbera znázorňuje upřímnost a slunečnice znamená radost. Ale ne každá květina má pozitivní význam – třeba tulipán, vizuálně krásná rostlinka, která symbolizuje pýchu. Ovšem pokud chcete někomu věnovat samolepku na zeď s květinou, řiďte se spíše vkusem obdarovaného. Vždycky je lepší se každý den dívat na květinu, kterou máte rádi, ač nemá úplně pozitivní symboliku.

Pokud patříte vy nebo někdo blízký k neustále smutným lidem, pořiďte si do bytu samolepku s motivem květu levandule – rozjadní vám mysl a zlepší náladu.

Kam s květinou?

Na samolepkách s květinovými vzory je nejlepší to, že se hodí téměř všude – do ložnice, obývacího pokoje, na chodbu, do kuchyně…a dokonce i na záchod. Jsou to neutrální motivy, které uklidňují a vnášejí do bytu pohodu a jemnost.

VelkeSamolepky.cz - inspirativní kytka

Velikost kvetinové samolepky volte podle místa, které na zdi máte. Čím více místa, tím větší květinu si můžete dovolit. Velikost samolepky zvolte také podle toho, zda má být dominantním prvkem v interiéru (pak může být větší), nebo ho jenom dokreslí (v tomto případě volte menší samolepku).

Barva nám mnoho prozradí

Při výběru barvy samolepky je dobré zohlednit barevnost celého interiéru – doplňků, nábytku, zdí a podlahy. Rozhodně není dobré kombinovat více barev a stylů (zaoblené tvary se k těm hranatým prostě nehodí). Pokud máte světlé zdi a tmavší dekorace, zvolte si barvu samolepky v odstínu té dekorace – může být o něco tmavší nebo světlejší. Totéž platí i pro tmavé zdi a světlejší doplňky. Dosáhnete tak uceleného dojmu.

VelkeSamolepky.cz - Kytka 001

Ovšem pokud vám to barevnost interiéru dovolí, můžete si odstín samolepky zvolit podle významu jednotlivých barviček:

  1. Žlutá – Stymuluje paměť a vzpomínky, podporuje myšlení, a proto se nejvíce hodí do pracoven. Není dobré používat žlutou v místnostech, kde se spí, mozek si ve žluté místnosti moc neodpočine.
  2. Zelená – Barva přírody. Pomáha regenerovat a načerpat novou sílu. Působí svěže a vytváří harmonické vztahy. Hodí se například do obývacího pokoje, kde trávíme většinu svého času.
  3. Modrá – Tato barva uklidňuje a prospívá kvalitnímu a klidnému spánku. Proto je vhodná především do ložnice.
  4. Červená – Barvička vášně a touhy. Dokáže vybudit k aktivním výkonům a komunikaci. S červenou buďte opatrní, je poměrně agresivní. Každopádně podporuje chuť k jídlu, takže v jídelně má zaručeně místo.
  5. Oranžová – Pozitivní a energetická barva, která také dokáže nabudit k aktivním výkonům, dodává chuť do života a k jídlu. Ideální barva do jídelny.
  6. Fialová – Barva inspirace. Udržuje lidskou psychiku v harmonii a skvěle se kombunuje s černou barvou – výsledek působí velice moderně. Doporučujeme ji použít v ložnici.
  7. Růžová – Typická holčičí barva. Znamená nevinnost a něžnost. Patří do dívčího dětského pokojíčku, ale použít ji můžete i v jiných místnostech – v těch volte spíše tmavší odstíny růžové.

velkesamolepky-cz-kvetiny-468-282-1-white-green

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář