Do jakých místností se hodí samolepky s motýli?

Motiv motýlů láká především lidi s citem pro krásu, něhu a křehkost. I proto patří mezi nejoblíbenější dívčí motivy. Navíc motýl je symbolem proměny – z malé ošklivé larvy se zrodí překrásný motýl. Je to příslib, že až nastane správný čas, bude líp.

Nebudeme si nic nalhávat, motýlek se do všech místností nehodí. Je vhodný především do dívčích dětských pokojů nebo pokojíků dospívajících slečen – například v Japonsku je motýl symbolem mladé nevyzrálé dívky, která se vyvíjí v ženu, ukazuje světu svůj rostoucí půvab a dokáže vábit zevnějškem.

Inspirace s motýlími samolepkami

Ovšem dětské pokoje nejsou jediným místem, kam se samolepky s motivem květin a motýlů hodí – elegantně doladí obývací pokoj, ložnici a mohou vítat i hosty na chodbě.

Stejně jako půvabná žena, dokáže i motýl na zdi vábit svojí krásou a vznešeností, se kterou mává křídly. Obzvlášť když poletuje kolem rozkvetlých květin. Každý si v takové přítomnosti musí připadat jako Alenka v říši divů.

VelkeSamolepky.cz - Kvetiny s motyly 017

Ke svému letu potřebují hodně místa – totéž platí i o jejich umístění. Nechte jim na zdi prostor, aby dokonale vynikly jejich ladné oblé tvary. Také nezapomeňte na pravidlo, že kombinovat oblé a hranaté tvary v interiéru se nemusí vyplatit.

Kam ji doma umístit?

Také není dobré samolepku umisťovat do zorného pole – například nad televizi, monitor nebo obraz. Zbytečně tím budete rozptylovat svoji pozornost. Spíše je využijte jako decentní doplněk třeba gauče, postele nebo jiných dominantních prvků interiéru.

VelkeSamolepky.cz - Kvetiny s motyly 004

Nejlépe vypadají květiny s letícími motýly na kontrastním pozadí. Máte-li světlé zdi, nebojte se jít do tmavších sytých barev (samozřejmě v odstínech, které se vám do interiéru hodí). Téma květin a motýlků vychází z přírody. Můžete se držet klasických neutrálních barev, ale chybu neuděláte ani výběrem pestrých odstínů – vždyť i v přírodě hýří všemi možnými barvami.

Květiny i motýli patří mezi nejoblíbenější dívčí motivy – přinesou vám domů kousek přírody, pohody a duševní harmonie.

Náš tip na závěr

Vystřihněte si samolepku podle rámu na obraz (takového, který se vám líbí a hodí se do vašeho interiéru). Na zeď nalepte vystříhnutý kousek, který orámujete. Zbývající kousek samolepky nalepíte tak, aby „vylézal“ z rámu. Vytvoříte si tak jedinečný „obraz“, který bude na míru vašemu interiéru.

Květiny s motýli

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář