Do jaké místnosti se hodí samolepicí dekorace stromu? DÍL 1

Jak najít ty nejkrásnější motivy, které si můžete nalepit sami doma bez pomoci profesionála? O tom píšeme v naší inspirační sekci. Dnes se zaměřujem na umístění konkrétního motivu – přesněji jde o krásný vzrostlý strom (dnešní článek s radami a tipy se dá aplikovat i na další samolepicí stromy – například z nabídky eshopu VelkeSamolepky.cz).

Samolepka se stromem – kam asi patří?

V základu – na tak velký motiv potřebujete rozhodně dostatek prostoru. Strom nemůže být maličký. Je to vzrostlý chlapák, který „rostl“ xx let a zaslouží si mít dost životního místa. Volte tedy vždy větší velikosti (i nad 1 metr). Zde platí, že čím větší strom bude, tím bude v interiéru vypadat nejlépe.

Místnosti, kam se hodí?

V základě si vezměme jednotlivé místnosti, které můžete mít doma:

  • chodba,
  • kuchyně,
  • obývací pokoj,
  • ložnice,
  • dětský pokoj,
  • koupelna,
  • záchod.

Kam se tedy nálepka s motivem velkého stromku hodí? Vezměme to popořadě. Chodba je místem, kde se protíná vnější s vnitřním domácím světem. Jsme tu na pomezí. Nic tu není stálého. Buď můžete tento element zpomalit umístěním právě velkého stromu, který je konstantním bodem, nebo sem umístíte spíše šipky, které jsou symbolem směru a výběru.

Kuchyně je sice zajímavým prostorem, ale kdo v ní má dostatek prostoru na vzrostlý stromek? Nejspíše nikdo. Sem bychom tedy nalepili spíše drobnější rostliné motivy – květiny a jídlo. I pochutiny či motivy nádobí se sem budou hodit.

Obývací pokoj je nejlepším místem, kam umístit tento velký motiv. Obývák je místem, kde se všechny místnosti sbíhají do jedné. Je to místo komunikace, klidu a odpočinku. A kdo by nechtěl odpočívat ve „stínu“ stromu? Pěkně v přírodě? Nejspíše všichni. Takže sem se rozhodně hodí!

Tím dnešní první díl návodu kam umístit samolepicí stromek končí – příště vám poradíme, do jakých dalších místností se tento motiv hodí, plus vám poradíme s barvami a vhodným umístěním v rámci dané místnosti… Napište nám, jestli se vám dnešní článek líbil a jestli si umíte představit, že byste si doma na stěnu nalepili krásně vzrostlý STROM?

Ondřej Martinek

Milovník bytového designu, nadšenec do zvelebování svého domova a specialista na nástěnné dekorace. Oblíbil si především abstraktní a přírodní motivy, které lepí všude, kde může.

Žádné komentáře

Přidejte komentář