Dětský den – jste na něj připraveni?

Blíží se nám datum 1. června a to znamená jediné – svátek slaví Laura, což je sice zajímavá informace, ale tento den by měli zbystřit i ti, kteří ve svém okolí žádnou Lauru nemají. 1. června se totož slaví Mezinárodní den dětí.

A i když to možná na první pohled tak nepůsobí, tento den je velice významný a nejenom pro děti. Upozorňuje totiž na práva a hlavně potřeby všech dětí – a jak už název napovídá – po celém světě. V dnešní době se tak trochu zapomíná, jaké to je být dětmi a jednáme s nimi jako s dospělými.

Můžete se mnou nesouhlasit (nebo mi dát za pravdu), ale své děti přetěžujeme a klademe na ně zbytečně velké nároky. A nezáleží na tom, jestli to děláme, protože chceme, aby v budoucnu vystudovaly ty nejlepší školy a v životě to někam dotáhly nebo si přes ně plníme své vlastní ambice a sny. Své děti prostě stresujeme.

A to je taky jeden z důvodů, proč se Mezinárodní den dětí slaví – chce nám připomenout, že děti jsou hravé. Proto se tento den (respektive nejbližší víkend) konají po celém světě různé zábavné akce, hry a jiné sportovní aktivity.

Dalším smyslem tohoto významného dne je stmelování rodiny – ta by měla být alespoň tento den pohromadě a věnovat se jenom sobě… Což je naprosto skvělá myšlenka 🙂

Bohužel ne všichni rodiče mají čas nebo možnost své ratolesti na nějakou oslavu Mezinárodního dětského dne vzít. Každopádně by neměli zapomínat (a nejenom oni) na to, že děti si potřebují hrát (a nejenom tento den). Takže jim nějakou tu oslavu můžete udělat i doma:

1. Když je venku krásně…

Pokud to jenom trošku jde (hezké počasí a čas vám to dovolí), vezměte dětičky ven na procházku. Přibalte si s sebou nějaký míč nebo jinou o blíbenou hračku a něco dobrého. Děti se venku vyřádí a vy si uděláte příjemný venkovní piknik 🙂

2. Kreativita nadevše

Vytvořte své ratolesti prostředí, kde se může kreativně vyřádit. Naprosto ideální jsou k tomu bílé zdi. Pořiďte dítěti do pokojíčku nějakou samolepku na zeď a nechte ho ji vymalovat podle jeho představ. A když mu s tím pomůžete, zažijete spolu krásné rodinné chvilky.

Pokud ovšem dětskou samolepku nechcete, můžete na zeď společně namalovat nějaký pěkný obrázek 🙂

3. Stolní hra to jistí!

K tomu asi nemám, co dodat 🙂

A jak slavíte dětský den vy?

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář