Co jste o samolepkách nejspíše (ne)věděli?

Samolepky jsou velice zajímavou a efektivní dekorací do vašeho interiéru. Ale je vzhled to jediné, co vás na samolepce zajímá, nebo se necháte ovlivnit i jinými aspekty? Já osobně měla k samolepkám z e-shopu VelkeSamolepky.cz pár otázek a s odpověďmi na ně se s vámi ráda podělím 🙂

Bude samolepka i po několika letech stejně narevná?

Asi to znáte, vymalujete a máte radost z krásné barvičky, ale když po čase sundáte například obraz, zjistíte, že barva vybledla (a už to není ono). Takže můžete znovu vymalovat, nebo nehýbat s ničím v interiéru, aby si rozdílných odstínů nikdo nevšiml.

Se samolepkami je to jednodušší – pokud uvažujete o pořízení samolepky, zjistěte si, z jakého materiálu je vyrobena. Dnes se naštěstí většina samolepek vyrábí z kvalitního vinylu. Ten zajistí, že i po několika letech jsou odstíny stejné, jako když jste si samolepku koupili 🙂

K sehnání jsou krásné dětské motivy, ale jsou samolepky pro děti vůbec vhodné?

Mám malé dítě a jako správná přecitlivělá matka pečlivě zkoumám, co se v okolí mé ratolesti nachází. Chtěla jsem prckovi do pokojíčku nějakou dětskou samolepku pořídit, takže jak je to s tou bezpečností?

Samolepky (a nejenom ty s dětskými motivy) jsou naprosto zdravotně nezávadné, takže se nemusíte bát je umístit do pokojíku svých drobečků.

Jenom jedna rada od zkušené matky: samolepku umístěte mimo dosah dítěte – dětičky mají nenechavé ručičky a může se stát, že samolepku poškodí nebo ji sloupnou (ať už celou nebo jenom její kousek) 😀

A když už jsme u toho sloupnutí – pokud se vám samolepka už nelíbí, nemusíte se bát jejího odstranění. Pokud ji budete sundávat opatrně, nepoškodíte podklad, na kterém je nalepena.

Je hezké, že jsou samolepky z viniylu, ale co to znamená?

Nevím jak jste na tom vy, ale já se dočítám, že to nebo ono je vyrobeno z toho a onoho materiálu. Stejně tak je to i se samolepkami – jsou vyrobené z vinylu, ale co to pro mě přesně znamená?

Znamená to to, že jsou vyrobeny z pružné a velmi tenké plastové hmoty – z flexibilního vinylu. Díky té pružnosti se při nalepování na zeď se samolepkou velice dobře manipuluje a eliminuje se tak i možnost poškození.

E-shop VelkeSamolepky.cz používá německé vinylové fólie ORACAL® 638 Wall Art, které jsou schválené pro prodej v Evropě (mají i odolnost vůči ohni – DIN EN 13501-1). A známe Němce, jsou dost precizní v tom, co dělají 🙂

Na rozdíl od průhledných fólií a papírů (což jsou další materiály pro velkoformátové samolepky) jsou vinylové samolepky sice dražší, ale také o dost déle vydrží.

Takže na závěr:

Investovat do kvalitních samolepek se určitě vyplatí – vydrží vám déle krásná a pokud ji budete chtít sundat (a budete ji sundávat opatrně), nepoškodí se podklad, na kterém byla nalepena.

A jak jste na tom vy? Investujete do kvalitní samilepky nebo si raději koupíte každý rok novou a levnější?

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář