Když cestovat, tak cestovat… Ideálně po celém světě

Cestovatelé, zbystřete, je tu pro vás ideální dekorace – velká mapa světa 🙂 Ovšem ani necestovatelé by ji neměli přehlédnout. Jedná se totiž o kousek, který potěší oko a zbystří mysl 😉

Kam s mapou?

Motiv mapy je jeden z nejuniverzílnějších, na které můžete narazit. Mapa se totiž hodí téměř všude. Osobně bych ji ale nedala do koupelny nebo kuchyně – na druhou stranu, pokud někdo miluje světovou kuchyni a nebojí se ji doma vařit, proč si mapu pro inspiraci nedat i tam? 😉

O něco klasičtější umístění by bylo v obývacím pokoji, v pracovně nebo na chodbě. V úvahu přicházejí i dětské pokoje (spíše starších dětí – u těch malých mapa nevzbudí takové nadšení jako nějaká dětská dekorace) a ložnice (nejenom) cestovatelů.

Když celý svět, tak ať je pořádně veliký…

To si můžou dovolit říci pouze osoby s velkými místnostmi 🙂 Velká dekorace se nehodí do malých místností – vypadalo by to podobně, jako byste si vy oblékli o číslo menší šaty – prostě ti není ono! Každá samolepka (a jakákoliv jiná výrazná dekorace) si zaslouží kolem sebe prostor, aby mohla pořádně vyniknout.

Mapa světa je na výběr hned v několika rozměrech – 120 x 78 cm, 154 x 100 cm a 185 x 120 cm, takže si může vybrat každý tu správnou velikost, která vašemu pokoji padne. 🙂

Barva je základ

Neexistuje žádné obecně platné pravidlo, které vám určí, že ta nebo ona barva je ta správná. Při výběru je dobré se řídit vlastními pocity. Můžete napřáklad vycházet ze své oblíbené barvy a udělat z mapy dominantu celého pokoje. Ale nezapomínejte, že méně je více, takže by bylo dobré ostatní dekorace sladit do stejné barvy.

Druhá možnost, jak vybrat tu správnou barvu samolepky, je řídit se barvami, které v pokoji máte. Mapu si pak můžete vyvrat v barvě zdi, na kterou ji nalepíte (samozřejmě musí být o několik odstínu světlejší nebo tmavší), nebo zvolíte kontrastní barvu. Tato možnost je jednodušší, protože se předpokládá, že barvy v pokoji už máte sladěné a samolepka váš interiér jenom doplní.

Poslední možnost, kterou máte, je dežet se neutrální černé barvy. Což je asi ta nejjednodušší varianta 😀

Velká, ale průhledná…

Samolepka mapy je šrafovaná, takže barva zdi bude přes ni krásně prosvítat. I proto byste měli výběru barvy věnovat velkou pozornost.

Můj tip na závěr

Mapu světa můžete použít v dětském pokoji jako slepou mapu, která bude vašemu dítěti pomáhat v rozvoji orientačního smyslu. Pokud navíc cestujete, vaše dítko (a nejenom to) si může na mapu lepit značky. Na první pohled pak bude vidět, která místa už navštívil… a která ho ještě čekají 😉

Designérka Míša

Designérka bytového designu, aktuálně na volné noze. Miluje minimalismus, puntíkaté šaty, motýlky, Bauhaus a především módní mola - česká i světová. Ráda poradí se vším, co se týká výzdoby interiérů.

Žádné komentáře

Přidejte komentář